Zdrowie i odżywianie- miejsca w sieci, które warto znać

zdrowie i odżywianie- miejsca w sieci, które warto znać

Czas Bożego Narodzenia raczej sprzyja spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi, a nie czytaniu przydługich artykułów o chorobach, badaniach i trudnych do zrealizowania dietach 😉
Ale to jest też czas, gdy dzielimy się z bliskimi tym co dobre. Więc ja dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami miejscami w sieci, do których sama regularnie zaglądam i z których czerpię wiedzę. 

W dobie internetu mamy praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy. To dobrze. Ale tak naprawdę nie każde informacje, które znajdziemy w sieci są godne uwagi. Czasami mają po prostu wagę sensacyjnych doniesień, a nie rzetelnej wiedzy.

Dlatego tak ważne jest korzystanie z informacji na tematy związane ze zdrowiem i odżywianiem od osób, które gwarantują wysoki poziom merytoryczny. I te osoby i ich miejsca w sieci chcę dzisiaj zaprezentować.

Monika Gackowska- Lisińska

Zacznę od osoby Moniki Gackowskiej- Lisińskiej, którą na pewno osoby zainteresowane tematyką dietoterapii, diagnostyki i zdrowego odżywiania już znają.

Monika Gackowska- Lisińska jest dietetykiem klinicznym i diagnostą laboratoryjnym. Poza tym, że prowadzi gabinet dietetyczny, studiuje medycynę funkcjonalną, jest rozchwytywanym wykładowcą na licznych szkoleniach. Kiedy usłyszałam jej wykład po raz pierwszy jakieś dwa lata tamu, po prostu przepadłam. Pani Monika ma rzadko spotykany dar mówienia w sposób, który trzyma uwagę słuchacza od początku do końca. Poza tym łączy olbrzymią wiedzę i doświadczenie z zakresu dietetyki, diagnostyki, leczenia chorób autoimmunologicznych, hormonalnych i metabolicznych w ujęciu funkcjonalnym oraz niewątpliwą chęć zarażania innych swoją pasją. Jeśli zobaczycie wśród autorów w branżowych magazynach lub wykładowców na szkoleniach nazwisko Gackowska- Lisińska możecie być pewni wysokiego poziomu prezentacji oraz najnowszej, popartej własnym doświadczeniem, wiedzy.

Na szczęście wiele szkoleń prowadzonych przez Panią Monikę jest dostępne w sieci. W tym celu warto odwiedzać fanpage Centrum Dietetyki Funkcjonalnej Monika Gackowska- Lisińska oraz zapisać się do grupy Diagnostyka dla Dietetyka &Gackowska- Lisińska, gdzie również są umieszczane informacje o najbliższych szkoleniach.

Aktualizacja 2019: Warto także zajrzeć na stronę i blog pani Moniki: diagnostykadladietetyka.pl, z artykułami i szkoleniami z zakresu medycyny funkcjonalnej adresowanymi do specjalistów.

Ewa Burzyńska

Kolejnymi miejscami w sieci, do których chciałabym Was zaprosić, są te stworzone przez Ewę Burzyńską: ewaburzynska.pl oraz grupa na facebooku Hormony (naturalnie) pod kontrolą.

Pani Ewa jest dietetykiem specjalizującym się w zaburzeniach gospodarki hormonalnej oraz pasjonatką medycyny funkcjonalnej. Nie da się ukryć, że tematyka zaburzeń hormonalnych nie należy do prostych zagadnień, a z drugiej strony jest problemem coraz większej liczby pacjentów. Ewa Burzyńska natomiast w temacie porusza się dość swobodnie. Ponieważ śledzę od pewnego czasu działalność pani Ewy w sieci, jestem pewna wysokiego poziomu przekazywanych informacji (a opinie licznych czytelników na temat skuteczności proponowanych przez nią rozwiązań tylko to potwierdzają).

A na marginesie wciąż zazdroszczę pani Ewie przeczytanych książek, za które ja wciąż nie mogę się zabrać 😉

 

Agnieszka Klimowicz

Polecam także fanpage doktor Agnieszki Klimowicz, neurolog z Gdańska, na którym prezentuje fachową wiedzę oraz duży urok osobisty. To pewnie dlatego pod postami ciągną się długie dyskusje z czytelnikami, a żaden komentarz nie pozostaje bez odpowiedzi. Uważam, że umiejętny dialog z czytelnikiem jest dużą sztuką i niestety, rzadko spotyka się takie miejsca w sieci, gdzie każdy czytelnik może poczuć się zaopiekowany, a jego opinia ważna. Na szczęście tutaj tak właśnie jest.

Z zainteresowaniem śledzę  też liczne zainteresowania (np. naturo- czy dietoterapią) oraz ciągły rozwój doktor Agnieszki przekładający się na nieszablonowe podejście do pacjenta i jego problemów.

Na razie Doktor Agnieszka obecna jest tylko w mediach społecznościowych, ale obiecuje też uruchomienie strony internetowej z blogiem. Mam więc nadzieję, że dostęp do informacji będzie wkrótce jeszcze łatwiejszy.

 

Zosia Winczewska

Na koniec chciałabym Wam polecić stronę, która jest moim stosunkowo niedawnym odkryciem: dziewczynajakmalina.pl. Prowadzona jest przez farmaceutkę z wykształcenia Zosię Winczewską, która propaguje zdrowy styl życia, właściwe odżywianie oraz rozsądną suplementację. I to właśnie podejście do tematu suplementacji na blogu urzekło mnie najbardziej- wszyscy przecież coś suplementujemy  nie bardzo się na tym znając. Na blogu natomiast mamy informacje poparte literaturą fachową, przekazane w prostej i lekkiej formie. To cenna umiejętność, żeby nie komplikować i tak już skomplikowanych tematów (co niestety mi się zdarza 😉 ) Na pewno więc będę obserwować dalszy rozwój tej strony.

 

To tylko niektóre ze miejsc w sieci, które regularnie odwiedzam. Wybrałam jednak dla Was te, które łączą fachową wiedzę i atrakcyjną formę przekazu. Mam nadzieję, że skorzystacie!

Spokojnych Świąt!

 

W kategorii Różne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *